Виділення з піхви – це важливий показник жіночого здоров’я. В нормі це в’язка рідина з білуватим, червоно-коричневим або жовтим відтінком. Якщо у вас чорні виділення читайте цю статтю https://rhythmsdance.com.ua/chorni-vidilennya-misyachni-chornogo-koloru-temna-krov-prichini/.
Жінка у будь-якому віці повинна уважно стежити за станом органів сечостатевої системи. Ранні ознаки захворювань зазвичай пов’язані з болем, порушенням менструації та печінням у сфері зовнішніх статевих органів. Виникла інфекція може швидко поширитися на сусідні анатомічні структури та спричинити небезпечні ускладнення.
Виділення з піхви – це важливий показник жіночого здоров’я. В нормі це в’язка рідина з білуватим, червоно-коричневим або жовтим відтінком. Консистенція виділень залежить від фази менструального періоду, віку жінки та інших факторів. Поява специфічних виділень може бути патологічною ознакою.
Чому з’являються виділення?
Піхва та інші зовнішні статеві органи у жінок мають слизову оболонку. Корисні та нейтральні бактерії, що мешкають у цій оболонці, захищають орган від патогенних мікроорганізмів. Постійне виділення молочної кислоти допомагає зберігати захисні властивості тканин. Продукти життєдіяльності корисних бактерій поєднуються зі слизом, що утворюється залізистими клітинами піхви та шийки матки. В результаті з’являються жовті або напівпрозорі виділення. Червоні, бордові та коричневі виділення пов’язані з формуванням крові та руйнуванням тканин матки під час менструації.
Коли виділення можуть змінюватись?
Гінекологи завжди уважно вивчають жіночі виділення, оскільки властивості цієї рідини залежать від стану здоров’я пацієнтки. Патологічні виділення найчастіше виникають через стреси, хронічні захворювання, порушення менструації, неправильну дієту і тривалий прийом оральних контрацептивів. Патогенні мікроорганізми, що передаються при незахищеному статевому контакті, також можуть впливати на колір та запах виділень.
Найнебезпечнішою причиною змін є онкологія. Найчастіше злоякісні новоутворення виникають у сфері шийки матки. Це можуть бути ускладнення папіломовірусної інфекції.
Способи перевірки
Тільки гінеколог може встановити причину виникнення специфічних виділень. Кожна жінка має проходити гінекологічний огляд хоча б раз на рік. Лікар оцінює стан зовнішніх статевих органів та проводить обстеження внутрішніх структур малого тазу за допомогою дзеркал та оптичних пристроїв. За потреби проводиться забір рідини для подальшого лабораторного дослідження.
Крім огляду, необхідно дотримуватися й інших правил профілактики. Це безпечний секс, постійна зміна спідньої білизни, вакцинація від ВПЛ-інфекції для дівчаток та своєчасне лікування запальних захворювань.