Котовник дуже невибаглива, росте на будь-яких грунтах при умові хорошого дренування, віддає перевагу сонячним ділянкам. Не виносить близького залягання ґрунтових вод, затоплення і застою вологи. Посухостійкий, докладніше про котовник дізнайтесь за посиляння barra.com.ua. Кущики прямостоячі або розлогі, висотою 30-70 см. Цвітіння весь сезон, з травня до перших заморозків. Рослина дуже морозостійка, зимує без укриття навіть у північних регіонах.

Котовник неспроста має таке цікаве назву: рослина запашна, і його запах приваблює котів. Вся справа в особливій речовині у складі ефірної олії рослини, що викликає у кішок нетривалий наркотичне збудження. Котовник – близький родич м’яти, запах квітів рослини нагадує лимонний.

Квіти все літо без догляду плюс цілющий чай: невибагливий котовник

Рослина володіє протимікробними, загальнозміцнюючі, протизапальні, жарознижуючі, стимулюючими, сечогінні, заспокійливі властивості. Є цінним медоносом. Відлякує тлю. Застосовується в кулінарії як універсальна пряність.

Цілющими властивостями і незвичайним дією на кішок володіє котовник котячий. Часто його плутають з мелісою. Щоб відрізнити рослини, подивіться на листя: у котовника листочки мають серцеподібне підставу, а у меліси підстава листа майже овальне. Притому у котовника більш густі суцвіття, у меліси квітки в мутовке рідкісні, поодинокі.

В декоративних цілях вирощують також інші види котовника: котовник фассена, котовник великоквіткова, котовник напівсидячий, котовник сибірський, котовник жилкуватий. Котовник котячий цвіте в липні-серпні, котовник великоквіткова – з травня по вересень.

Котовник сибірський цвіте з липня по вересень, є дуже морозостійким рослиною, зростає практично без догляду. Дуже ароматний, притягає в сад метеликів і бджіл.

Квіти все літо без догляду плюс цілющий чай: невибагливий котовник

Котовник можна використовувати як бордюрна і фонове рослина, він чудово підійде для альпійської гірки та кам’янистого садка.

Доглядати за котовником дуже просто: помірні поливи потрібні тільки в посушливу погоду. В інший час рослина задовольняється природними опадами.

Розмножують рослину діленням куща: розрослися кущі потрібно раз в 4-5 років ділити і розсаджувати, щоб омолоджувати. Вирощують котовник з насіння. У південних регіонах його можна сіяти в грунт під зиму, в інших – ранньою весною. Вирощують рослину і розсадним способом, посів – на початку березня.