Наші бабусі не даремно любили красуню космею: рослина самосеется, виносить посуху, невпинно цвіте весь теплий сезон. Справжня знахідка для тих, хто постійно зайнятий, але хоче краси. Її можна посадити на будь-якому грунті, зовсім забути і не піклуватися про неї, розповідає портал Pyrogiv. Але космея проб’ється крізь будь-які перешкоди і буде цвісти всупереч всьому. Їй можна відвести самий непривабливий, засмічений, кам’янистий ділянку, і космея зробить його яскравою поляною.

Переносить космея спекотне сонце і засуху, холодне дощове літо, росте в півтіні і тіні. Переносить навіть невеликі заморозки, холодні ночі при різких похолоданнях. Рослина не пошкоджується шкідниками, не схильна красуня хвороб. Якщо космею посадити погустіше, цвіте вона рясніше. Рідше – буде більше ажурною зелені і більш розлогий кущ.

Ніжні квіти з червня до заморозків: незнищенна космея

В залежності від сорту, космея може досягати у висоту від 0,5 до 1,5 м. широка Колірна гамма: всі відтінки рожевого, червоного, жовтого, пурпурного, білого. Посіявши суміш, можна отримати яскраву клумбу, грає барвами.

Недолік у космеї тільки один – ажурні, майже невидимі, пагони та листя, з рідкими, не дуже великими квітками. Але якщо посадити її в компанії більш виразних кольорів, вона не тільки підкреслить красу компаньйонів, але і сама “”заблистает””, вносячи ніжний, романтичний акцент в композицію.

Космею можна сіяти в грунт під зиму з підмерзлою землі або ранньою весною. Рослина буде рости навіть у північних регіонах. Сіяти потрібно по поверхні ґрунту, і лише злегка граблями закладати в грунт. Вирощують космею і розсадним способом, посів у березні-квітні, зміст при гарній освітленості і порівняльної прохолоді (+15 – +19°З). Висаджують розсаду в грунт після загартовування, коли вже не буде приморозків.

Ніжні квіти з червня до заморозків: незнищенна космея

 

При посадці на родючому грунті ніякі підживлення космее не потрібні. До речі, навіть на добре удобреному органікою землі космея “”жирує””: у неї росте пишна зелень, а квітів зовсім мало. Поливати космею потрібно, якщо земля стала підсихати. Проявивши мінімум турботи про рослину, ви отримаєте приголомшливий результат. Не забувайте видаляти бур’яни і рихлити землю, така турбота необхідна, якщо ви бажаєте побачити космею у всій красі.

Щоб цвітіння було рясним, не полінуйтеся знімати відцвілі квіти, тоді рослина не буде витрачати сили на семяобразование. На насіння залиште найкрасивіші квіти на кращих кущах, всього кілька кошиків дадуть достатню кількість насіння для наступного сезону.